Šprint triathlon – Kinathlon (jún 2009)

Keď som na začiatku vysokej školy skončil s triathlonom, nedúfal som, že sa ešte niekedy k nemu vrátim. Ale, čo je človeku súdené, tomu sa proste nevyhne. A v tomto prípade – našťastie :) Po 13tich rokoch som pred DonauCykloTour2008 toto slovo započul znova. Kiňo len tak, medzi rečou spomenul, že kým pojdeme, čo keby sme so žienkou prišli na jeho preteky. Triathlonové preteky. A že moja žienka nás už aj tak zahlásila :) A že už sa to nedá odvolať :) Niekde vo vnútri niečo zarezonovalo. “Jasné dôjdeme teda”, povedal som zaskočene. Samozrejme mi dochádzala skutočnosť, že nemám kondíciu na beh či plávanie. O to však nešlo – veď sa nejednalo o registrované celoslovenské preteky, ale o akciu partie chalanov, ktorí majú radi šport. Triathlon ! Opäť. Hneď som si spomenul na tie časy dennodenného trénovania. Na príjemnú únavu po bicyklovaní, čerstvú vôňu smrekového vzduchu v Jedľovinách pri behu a vôňu chlóru a rezanie v očiach na plavárni. Triathlon je niečím zvláštny. Spája práve tie tri športy, ktoré dajú podľa mňa človeku najviac všestrannosti a pocitov zo samého seba. Áno, znie to pateticky, inak to neviem :() A ešte patetickejšie bude znieť, keď napíšem, že to opäť vo mne ožilo.

Na (náš) prvý triathlon – Kinathlon (šprint triathlon organizovaný 2x do roka Kiňom na Domaši, na pláži v Novej Kelči) – sme sa vybrali spolu s mojou žienkou (konečneee sa nám to podarilo !!!). Ukecal som aj (veľa nebolo treba) chalanov zo strednej (4A – ako inak Mišo Blažej, Rado Drunek a Mišo Major s Jankou Garstkovou) a dohodli sme sa, že sa všetci stretneme v piatok podvečer na Domaši a prespíme tam. V piatok po práci sme ešte zobrali Aďu Matejčikovú (úplne vpravo) a Kiňovu Lenku Halásovú z Prešova a akcia mohla začať. V aute sme debatovali a debatovali a debatovali a tak sa stalo, že Kežmarčania (Mišo + Janka) boli na Domaši skôr, ako my z Košíc :), pretože sme si spravili taký výlet z Prešova do Vranova a až tak na Domašu. Kým sme sa túlali, Mišo zatial našiel jeden zastrčený penz … no … ubytovanie. Čisté, útulné, kľudné a takmer priamo pri štarte … čiže ideálne. Večer, keď už došiel aj Rado z Mišom B. sme sa utužovali a utužovali a … bielym rumom od Adi, aby sa lepšie pretekalo. Deň samotných pretekov sa tažko opisuje (štart sa odložil takmer o 2 hod – čo je pravidlo a tak to má proste byť) … proste mottom tohoto ročníka bolo prežiť – a to sa doslova podarilo :D Prišiel som síce s Mišom M. posledný, no ostatným chalanom a mojej žienke a Adi sa darilo – prikladám preto aj výsledkovú listinu. Cieľ tohoto ročníka bol splnený – absolvovať.

Suma sumárum, výborná akcia, výborná! Domaša krásna a akcia výborné. V auguste je repete, snáď opäť dojdeme až do konca :) ĎAKUJEME KIŇO !

[Kinathlon – infoleták] [výsledková listina, Kinathlon jun ’09 – muži] [výsledková listina, Kinathlon jun ’09 – ženy] [výsledková listina, Kinathlon jun ’09 – časový graf] [fotogaléria] [fotogaléria – preteky (by Kiňo & Lenka)][Kinathlon, jun ’09 na EveryTrail.com]
26 -28.06.2009,  šprint triathlon 750m plávanie, 20km bicykel a 5km beh.

 

Nová Kelča, Domaša
Nová Kelča, Domaša
sobota ráno, Nová Kelča, Domaša
sobota ráno, Nová Kelča, Domaša
Aďa Matejčíková, Rado Drunek a Mišo Major
Aďa Matejčiková, Rado Drunek a Mišo Major
Janka Garstková a Mišo Major
Janka Garstková a Mišo Major
Rea Mišovicová
Rea Mišovicová
Lenka Halásová
Lenka Halásová
Mišo Blažej
Mišo Blažej & Mišo Major
na štarte
na štarte


Bookmark and Share

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 2 other subscribers

One Comment

  1. […] Júnový kinathlon dopadol výborne – prežili sme, došli sme. A to všetko za naozaj úžasnej atmosféry. Tentokrát sme chceli sa aspoň trošku zlepšiť. A podarilo sa :) !!!! Bolo nás však menej a tým pádom aj menšia konkurencia. Nevadí, opäť došli aj chalani z Martina (spolužiaci, stredná škola) a Aďa Matejčíková s Maťom Valaštekom. Tentokrát sa pretekalo v dvoch verziách triathlonu – šprint (rovnako ako v júny) a olympic. Veľký (olympic) vyhral Rado Drunek  (Martin), šprint vyhral Mišo Blažej (Martin). Rea vyhrala svoju kategóriu – namiesto plávania je korčuľovanie (treba napísať, že si zlepšila beh !), Aďa svoju – ženský šprint triathlon a mne sa podarilo byť druhým v šprint triathlone mužov.  Mať tak tento čas v júny, ach jaj :D Záverom musím povedať – výborná akcia & tešíme sa na ďalší rok ! pred štartom […]

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.