O nás

Vitajte na mojich stránkach.

IMG_8295-new-2Narodil som sa v srdci Fatranských hor, Martine. Momentálne s rodinkou žijeme v Košiciach a môžem povedať, že sa nám tu páči. Mojim koníčkom sú potulky po našej prírode a mojou snahou je tieto potulky nejakým (aspoň trochu) zrozumiteľným spôsobom zdokumentovať.  Verím, že to snáď niekomu nejakým spôsobom pomôže.

Ak sa dá, rád publikujem na slovenskom turistickom servery hiking.sk, so zameraním na východ Slovenska http://hiking.sk/hk/autor/3263/peter_misovic.html. Svoje panoramatické fotografie uverejňujem na servery panoramio.com http://www.panoramio.com/user/thailon a fotografie z (cyklistických, turistických či športových) akcií uverejňujem na servery PicasaAlbums https://picasaweb.google.com/104853636437180584831?fgl=true&pli=1. GPS tracky ukladám na server EveryTrail.com http://www.everytrail.com/my_trips.php?user_id=11867.

Amatérsky behávam  a bicyklujem, v zime rád chodím na lyžiach na túry. Nemám žiadne životné krédo. Aj som chcel mať, ale proste nemám. Možno mám pár vzorov (Kílian Jornet Burgada, Tanner Hall, Kybi). Viac neviem, čo o sebe napísať. Chcel som len vyplniť túto stránku, lebo položku About z horného menu odstrániť neviem ;) Založil som si aj (neviem ale načo je to dobré, páčilo sa mi meno tej domény) verejnú AboutMe stránku http://about.me/misovicpeter/.

Trenčiansky párok s fazuľou už nie je to, čo býval. Nevadí mi dnešná doba, nemyslím si, že kedysi bolo lepšie. Moderné technológie nám život nekazia. To mi sami. Viem, že som premárnil veľa času na VŠ internáte. Neverím v Boha. Respektíve, nie je to u mňa otázka viery, ja som presvedčený o tom, že neexistuje. Zakázal by som u nás ťažiť drevo. A vedeli ste, že keď je jež tmavý nejakou silnou vôňou vzrušený, tak si sám na pichliače nanesie jazykom sliny? Tento jav si vedci doteraz nevedia vysvetliť.

Rea’s art gallery
To, že moja žienka má veľmi šikovné ruky, vie celá naša rodina. Každý z nás dostal už nejaký darček, nevraviac o geocaching komunite, pre ktorú mi vyrobila sadu FTF bonusov. Drôt, ratan, papier, čokoľvek. Myslím si, že jej výrobky si určite zaslúžia vlastnú stránku rea.misovic.net.

Cesta do Číny, Wuhan

china  V prvom rade by som sa chcel poďakovať za túto jedinečnú možnosť Milanovi Frajtovi a Prof.Vladovi Sedlákovi, ktorí mi umožnili v rámci ich katedry (ako participant riešenia úlohy Deformation monitoring and modelling geotectonic recent movements and landslides in GIS in the Slovak Republic and the People Republic China from the point of view of the environment protection) cestovať a zúčastniť sa tak cesty do krajiny, o ktorej som mohol maximálne pozerať dokumentárne filmy a internetové stránky. Navštívili sme Wuhan, Peking, Čínsky múr, Three Georges, Nebeské námestie, Zakázané mesto a mnoho iného.