Letná dovolenka 2007 – Škandinávia, Laponsko

Dnes moja žienka prišla s veľmi dobrým nápadom ako a kde stráviť letnú dovolenku. Zima síce ešte neskončila, no leto plánovať treba, že. Aby bol človek pripravený a mal plán. Aby sa bolo na čo tešiť. Naším plánom je – EURO KEMPING. A to konkrétne do ŠKANDINÁVIE – LAPONSKA. Tento zájazd organizuje cestovná kancelária BUBO (Dunajská 62, P.O. BOX 38, 814 99, Bratislava I. Otváracie hodiny: Pondelok – Piatok 9:00 – 18:00.
Telefón: 02 / 5263 5254, Fax: 02 / 5263 5256. E-mail: bubo@bubo.sk.). Priznám sa, že som neváhal ani na minútu. Vrámci tohoto výletu by sme mali zažiť (ako hovorí reklamný leták) : najkrajšie nórske fjordy a dobrodružný rafting, nekonečné fínske lesy plné sobov, letnú sánkovačku na streche Škandinávie, neznáme Pobaltie a Dedo Mráz na polárnom kruhu (na neho sa teda teším najviac hehe). Navštívime Poľsko, Litvu, Lotyšsko, Estónsko, Fínsko, prejdeme cez severný polárny kruh a navštívime dedinku Deda Mráza (no nekúp to), Laponsko, Nórsko, Švédsko, Dánsko a vrátime sa cez Nemecko. Neznie to úžasne ? Viac podrobností je možné získať z informačného letáku cestovnej kancelárie BUBO.

Laponsko, mapa
Laponsko, mapa

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 2 other subscribers

Written by:

2 Comments

  1. 06/02/2011

    Laponsko vlastne patri pod ktoru krajinu a aky je tam oficialny jazyk?

  2. 06/02/2011

    Laponsko (lap. Sápmi, švéd. Lappland, nór. Sameland, fín. Lappi, rus. Лапландия) je oblasť tradične obývaná Laponcami (Saammi). Leží v severnej Európe a zahŕňa severnú časť Škandinávie (Nórsko, Švédsko a Fínsko) a polostrova Kola v Rusku.

    Oficialny jazyk tym padom nie je.

    http://sk.wikipedia.org/wiki/Laponsko_(%C3%BAzemie)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.