Hačavská jaskyňa

Horizontálna, neaktívna jaskyňa so starou výzdobou. Vysoká v priemere 1.5 metra s dvoma krásnymi dómami. Po takmer 14tich rokoch od prvej návštevy sa však moje pocity zmenili – zničená, zdevastovaná. Je to škoda, pretože sa jedná o naozaj krásnu jaskyňu, využiteľnú pre lokálny turistický ruch. Celkom ma aj prekvapilo, že som si pamätal miesto vstupu. Čo ma však prekvapilo negatívne je masívny výrub na lúkach v okolí jaskyne – viď fotogaléria.

[celá fotogaléria]

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

Hačavská jaskyňa

4 thoughts on “Hačavská jaskyňa

  1. Zdravím. Dá sa ľahko náísť a uzáver je v takom stave, ako vo filme? Chceli by sme tam ísť cez víkend.GPS funguje? Aby sme to našli, alebo ľudia v dedine poradia? Ďakujem.

  2. Zdravim. Z tychto miest 48.66386, 20.83076 by mal byt vstup vidiet. Pravdu povediac, neviem v akom stave je vstup v tych dnoch. Pocul som, ze sa prejst neda. Ale nie je to overena informacia.

  3. Zdravím, tak sme dnes boli a motali sa sa hodinu po lese než sme jaskyňu našli.Uzáver je v stave, že posunieš rúrku/tú prerezanú/ vyberieš a ideš ďalej. Celkom pekná jaskynka a nieje až tak zdevastovaná.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.