KE Pamätníky

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vydala v roku 1999 zaujímavú publikáciu s názvom Pamätníky mesta Košice. Jej autorka Elena Kolivošková rozdelila sochy a pomníky podľa viacerých kategórií. Tie, ktoré sa zachovali do dnešných čias, sa nachádzajú v časti Staršie pamätníky. Okrem toho publikácia obsahuje informácie o pamätníkoch odstránených, nerealizovaných a plánovaných. Niektoré z nich nájdete v tej istej časti. Tak ako ľudia, aj pamätníky majú svoje osudy. Na mnohé sa zabúda, tie čo pretrvali ľudia už často obchádzajú bez povšimnutia. S povolením autorky prinášame jednotlivé časti publikácie s doplneným vlastným fotografickým materiálom“. [cassovia.sk]

Online webová aplikácia KE Pamätníky predstavuje geografickú vizualizáciu polohy jednotlivých pamätníkov. Je pripravená z materiálov servera spoločnosti BOX Networks www.cassovia.sk a vytvorená pomocou php knižníc php_geoclasses.

“https://www.misovic.net/projects/pamatniky/”

One Comment

 1. Richard Polacek
  07/02/2022

  Ešte k tej diretisime …
  Evidentne to nebude bežná skratka pre turistov, na mapách nie je vyznačený ani ťuk. Aké však bolo prekvapenie, keď sme na jednom pni našli umiestnenú fotopascu … A predpokladám, že kvôli zajacom a líškam to veru nebolo … )

  Záverom: Bukovec je fakt nádherný!
  PS : pozdravujem autora článku )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.