Hačavská jaskyňa

Horizontálna, neaktívna jaskyňa so starou výzdobou. Vysoká v priemere 1.5 metra s dvoma krásnymi dómami. Po takmer 14tich rokoch od prvej návštevy sa však moje pocity zmenili – zničená, zdevastovaná. Je to škoda, pretože sa jedná o naozaj krásnu jaskyňu, využiteľnú pre lokálny turistický ruch. Celkom ma aj prekvapilo, že som si pamätal miesto vstupu. Čo ma však prekvapilo negatívne je masívny výrub na lúkach v okolí jaskyne – viď fotogaléria.

[celá fotogaléria]

Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa

4 Comments

 1. Samo
  27/02/2014

  Zdravím. Dá sa ľahko náísť a uzáver je v takom stave, ako vo filme? Chceli by sme tam ísť cez víkend.GPS funguje? Aby sme to našli, alebo ľudia v dedine poradia? Ďakujem.

 2. 27/02/2014

  Zdravim. Z tychto miest 48.66386, 20.83076 by mal byt vstup vidiet. Pravdu povediac, neviem v akom stave je vstup v tych dnoch. Pocul som, ze sa prejst neda. Ale nie je to overena informacia.

 3. Samo
  01/03/2014

  Zdravím, tak sme dnes boli a motali sa sa hodinu po lese než sme jaskyňu našli.Uzáver je v stave, že posunieš rúrku/tú prerezanú/ vyberieš a ideš ďalej. Celkom pekná jaskynka a nieje až tak zdevastovaná.

 4. 01/03/2014

  Vyborne, tak som rad, ze sa podarilo. Jednoducha jaskyna, aj pre deti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.