Hačavská jaskyňa

Horizontálna, neaktívna jaskyňa so starou výzdobou. Vysoká v priemere 1.5 metra s dvoma krásnymi dómami. Po takmer 14tich rokoch od prvej návštevy sa však moje pocity zmenili – zničená, zdevastovaná. Je to škoda, pretože sa jedná o naozaj krásnu jaskyňu, využiteľnú pre lokálny turistický ruch. Celkom ma aj prekvapilo, že som si pamätal miesto vstupu. Čo ma však prekvapilo negatívne je masívny výrub na lúkach v okolí jaskyne – viď fotogaléria.

[celá fotogaléria]

Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa
Hačavská jaskyňa

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 3 other subscribers

4 Comments

 1. Samo
  27/02/2014

  Zdravím. Dá sa ľahko náísť a uzáver je v takom stave, ako vo filme? Chceli by sme tam ísť cez víkend.GPS funguje? Aby sme to našli, alebo ľudia v dedine poradia? Ďakujem.

 2. 27/02/2014

  Zdravim. Z tychto miest 48.66386, 20.83076 by mal byt vstup vidiet. Pravdu povediac, neviem v akom stave je vstup v tych dnoch. Pocul som, ze sa prejst neda. Ale nie je to overena informacia.

 3. Samo
  01/03/2014

  Zdravím, tak sme dnes boli a motali sa sa hodinu po lese než sme jaskyňu našli.Uzáver je v stave, že posunieš rúrku/tú prerezanú/ vyberieš a ideš ďalej. Celkom pekná jaskynka a nieje až tak zdevastovaná.

 4. 01/03/2014

  Vyborne, tak som rad, ze sa podarilo. Jednoducha jaskyna, aj pre deti.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.